خوب بخوابید تا لاغر شوید

بخوانید ،بدانید ،به کار ببندید

خوب بخوابید تا لاغر شوید

تا به حال برای داشتن تناسب اندام چه کارهایی انجام داده اید؟

افراد زیادی را می بینم که ماه ها تلاش برای گرفتن رژیم های مختلف و یا ورزش ها و تمرینات سخت انجام می دهیم اما هیچ یک از آنها تاثیر مطلوب را نمی گذارند.

روش آسان تری برای رسیدن به تناسب اندام و زیبایی اندام ها وجود د ارد که شاید خیلی از ما به دلیل مشغله های زندگی  و کاری و تحصیلی از آن غافل هستیم.

با خواب کافی لاغر شوید

  راحت ترین روش برای کاهش وزن چیست؟  

ذهن انسان در آرامش و استراحت انرژی از دست رفته ی خود را جبران می کند خواب کافی و راحت می تواند شما را برای داشتن یک روز با انگیزه و پرانرژی تر آماده کند.

  خواب کافی و کاهش وزن  

در هر شبانه روز استراح و خواب 6 الی 8 ساعته باعث می شود روز بعد ذهن آرام تر و در نتیجه عملکرد مغزی بهتر و در این صورت سوخت و ساز بهتر انجام شود.

  با داشتن خواب کافی در سال 7 کیلو از وزن خود را کاهش دهید  

در تحقیقاتی در شیکاگو بیان شده است که افرادی که در شبانه روز 8.5 ساعت می خوابند نسبت به آنها که 5.5 ساعت می خوابند سوخت و ساز بیشتر ی انجام می دهند و در نتیجه باعث تناسب اندام می شود.

پس در نظر د اشته باشید در کنار ورزش و رعایت رژیم غذاییتان ،حتما خواب کافی و آرام نیز داشته باشید تا تاثیرات آن بیشتر شود.

محققان معتقدند که کمبود خواب باعث افزایش ترشح هورمون "گرلین" که میل به غذا و اشتها را کنترل می کند و کاهش ترشح هورمون "لپتین " یا سیری می شود.

  بنابراین یکی از مواردی که باید برای کنترل وزن و تناسب اندام رعایت شود ،8 ساعت خواب آرام است  

  خواب زیاد باعث افزایش وزن می شود.  

همانطور که به خواب کافی تاکید می کنیم ،باید به این نکته دقت کنیم که خواب زیاد باعث چاقی و اضافه وزن می شود زیرا ساعت میان وعده صبحگاهی از بین می رود و هنگام خوردن وعده ی ناهار سلول های بدن به شدت گرسنه هستند و هرچیزی که مصرف کنید جذب و تبدیل به چربی می شود.

چگونه راحت و سریع بخوابیم؟

برای داشتن یک خواب آرام و راحت باید سبک زندگیتان را کمی تغییر دهید.خواب راحت بر تمام جوانب زندگی شما تاثیر دارد از جمله : آرامش ،تمرکز ،حافظه ،تناسب اندام و....

خواب کافی و آرام

برای داشتن خواب راحت و آرام :

نور اتاق را به حداقل برسانید

هرگونه نور و روشنایی حتی یک چراغ خواب می تواند خواب شما را مختل کند و اختلال در خواب باعث چاقی و اضافه وزن می شود.

اکسیژن به مغز برسانید.

هنگام خواب دمای اتاق را زیاد نکنید اجازه دهید اکسیژن اتاق تامین شود .حتی توصیه می شود اجازه ورود و خروج هوا از محیط باز به داخل خانه بدهید.

قبل از خواب ریلکسیشن و تن آرامی انجام دهید.

در طول روز استرس ها و فشارهای زیادی را تحمل می کنیم و شب با ادامه ی همین افکار می خوابیم و صبح به دلیل اینکه خواب آرامی نداشتیم ،خسته از خواب بیدار می شویم و این چرخه ی زندگی نه تنها بر تناسب اندام ما بلکه بر آرامش زندگی و حافظه و تمرکز و...تاثیر سوء دارد.

پس توصیه می کنیم قبل از خواب تمرینات تن آرامی را انجام دهید تا خوابی آرام و راحت و سریع را تجربه کنید.

قبل از خواب کافئین و الکل استفاده نکنید.

 

 


نظرات کاربران
ارسال نظر