هر عملکردی سر جای مناسب خودش زیباست.

تولید محتوی موسسه فرهنگی ذهن برتر

هر عملکردی سر جای مناسب خودش زیباست.

یکی از آن چیز هایی که منجر می شود که انسان بیش از گذشته و با سرعت بیشتر به آرمان ها و اهدافش دست پیدا کند، داشتن انرژی مثبت در احساسات و آن شور و اشتیاقی است که نسبت به زندگی دارد. متأسفانه خیلی از انسان ها دچار این حال بد و عدم موفقیت شده اند و یکی از دلایل اصلی آن این است که محاسبات درستی نسبت به پدیده های موفقیتی نداشته اند.

 برای مثال شما با فردی مواجه می شوید که آن فرد به شدت دچار خستگی و خمودگی شده است و هنگامی که ازش می پرسید چرا؟ می گوید از دست خدا ناراحتم. چون خدا اگر من را دوست داشت و این ازدواج یا این شکست را جلوی پای من نمی گذاشت و خدا خواست که این اتفاق بیفتد. و اینجا این سؤال مطرح می شود که اگر خدا خواست پس چرا به بندگانش عقل و شعور داده است. خدای رحمان چه زمانی گفته است که با یک فردی که از نظر روانی و شخصیتی مشکل دارد ازدواج کن. و این به تدبر و تفکر خود فرد بستگی دارد. وقتی فرد این ها را فراموش کند، دنبال مقصر خواهد گشت. پس توجه داشته باشید که تفکر مثبت داشتن در کنار خود تفکر داشتن ارزشمند است. انسان مثبت اندیش با اندیشمند رفتار کردن خودش، درست را از غلط، سره را از ناسره تشخیص می دهد. اگر آگاهی شما بالا باشد در هر حوزه ای به زندگیتان مسلط می شوید. آینده تاریک است ولی تکلیف ما روشن. اگر می خواهید در پس یک سنی مثلا سی سالگی یا چهل سالگی دچار آشفتگی نشوید باید آگاهیتان را بالا ببرید. اینکه شما آدم خوبی هستید، خیلی خوب است ولی کافی نیست. آدم خوبی هستید بعد از قیامت به بهشت خواهید رفت اما اگر می خواهید الانتان را هم به بهشت تبدیل کنید، فقط یک آدم خوب بودن کافی نیست. باید درک و شعور داشته باشید. باید بدانید که زندگی جهنمی خالی از مادیات، امروز بخاطر اینکه شما آدم خوبی هستید، سراغتان نمی آید. آدم خوب خوش فکر و با ادراک نیاز دارد. این که شما آدم شریفی هستید اما نمراتتان خوب نمی شود معنیش این نیست که قرار است آن دانشگاه به شرافت انسانی شما نمره دهد. لذا برای اینکه موفق شوید باید رویکردهایتان را تغییر دهید. اگر امروز می خواهید موفق شوید و آن کسی که بهتان قولی داده بود و نخواست به قولش عمل کند و قدرت این را هم نداشت که بگوید اشتباه کردم و خواست که شما را همچنان منتظر نگه دارد، شما همینطور منتظر می مانید؟ نکته این جاست وقتی می بینید آبی در این جا گرم نخواهد شد و ار آنجا نتیجه ای نمی توان گرفت و این فرد عملکردی برای حرف‏ هایش ندارد، وقتتان را تلف نکنید و فرصت ها را از دست ندهید. چیزی که شما برایتان باید اهمیت داشته باشد باید عمرتان باشد. چقدر در حق من و شما ظلم شده است که گفته اند وقت طلاست. این فلز زرد رنگی که به یک چشم بهم زدنی یک سارق می تواند آن را از من و شما بدزد چه ارزشی دارد. ارزش وقت شماست. ارزش زمان و جوانی شماست. این ثانیه شماری که روی مچ دست شما در حال حرکت کردن است را دریابید. و مطمئن باشید که عمر و جوانی شما را جز خودتان نمی تواند بدزد و ازتان بگیرد. پس یادتان باشد مثبت اندیش بودن احمق اندیش بودن نیست. در واقع مثبت اندیش بودن به این معناست که شما خوب فکر کنید و نیمه پر لیوان را ببینید و به آن نیمه خالی لیوان را به پر تبدیل کنید. البته نه به این معنا که نیمه خالی را نبینید، وجود دارد. پس برای رسیدن به اهدافتان یک احساس عمیق مثبت پر از شور و اشتیاق لازم است و برای رسیدن به آن باید سطح آگاهیتان را بالا ببرید. باید مدتی عملکرد و رفتارتان را درست کنید. 
به گفته شهید بهشتی « بهشت را به بها دهند نه به بهانه» 
بهانه های بهشت را می گیرید اما بهای آن را پرداخت نمی کنید. اگر توانستید بهای آن را بپردازید حتماٌ بهشت برین در زندگی شماست. اگر دلتان می خواهد که زندگیتان را به بهشت تبدیل کنید از خودتان سؤال کنید که بهشت زندگی کجاست؟ گاهی وقت ها همه کار می کنید که حالتان خوب شود و دست به کارهای عجیب و غریبی می زنید و طول و عرض زندگیتان را زیاد می کنید اما حالتان خوب نمی شود و اگر هم خوب کند مقطعی است. پس زندگی کنید و لذت ببرید. درک کنید که یک جایی از زندگی دیگر بست است و باید لذت ببرید.

پروفسور ویندایر می گوید: یک روزی باید از روی تردمیل بی انتهای خواستن های مالی و مادی بیایید پایین و دیگر بس است.

در هر مقطعی از زمان انسان باید دغدغه بهره وری و لذت بردن از یک چیز مشخصی را داشته باشد. گاهی وقت ها باید حتماٌ بازی را عوض کرد. گاهی وقت ها باید یک اتفاق تازه رقم زد و مطمئن باشید از جایی از زندگی از یک مقطعی از زمان اگر به انسان همه جهان را بدهند ولی احساس هویت داشتن و احساس عبور از مراحل درست بلوغ فکری و انسانی را تجربه نکند حال خوبی پیدا نمی کند. و این را بدانید زندگی به خودی خودش و صرفاٌ به این که من سپردم به خدا کافی نیست شعور و درک و مدیریت و برنامه ریزی لازم دارد و خای رحمان هم از آن بالا به همه ما لبخند می زند و می گوید حالا که آنقدر دست رفتار کردی بقیش را به من واگذار کن.

 

 


نظرات کاربران
ارسال نظر