ارتباط موثر

تولید محتوی موسسه فرهنگی ذهن برتر

ارتباط موثر

چگونه با دیگران ارتباط برقرار کنیم؟

ارتباط و مهارت ارتباطی، بر خلاف آنچه در نگاه نخست به نظر می‌رسد کار ساده‌ای نیست. در واقع می خواهیم بخشی از ساختاری را که در مغزمان شکل گرفته را به مغز کسی که در مقابل ما قرار دارد انتقال دهیم. هر کس با توجه به محیط اجتماع، تربیت خانواده و شخصیت و ویژگی های رفتاری خودش، در طول روز با افراد مختلفی رو به رو می شود. این که طرز چگونه صحبت کردن با دیگران را بدانیم در برقراری ارتباط بسیار کمک کننده است.

ارتباط موثر


شیوه برقراری ارتباط ما با دیگران تا حد زیادی در زندگی روزمره ما اثر می گذارد. درآمد، مسیر شغلی و ازدواج همه در نوع برقراری ارتباط ما با دیگران شکل می گیرد. در این میان چگونه بعضی از افراد قادر هستند که در مدت زمان کوتاهی تقریباٌ با هر کسی ارتباط برقرار کنند و در مقابل بعضی افراد در این زمینه ناتوان و خالی هستند؟ 


رعایت نکات زیر در برقراری ارتباط با دیگران کمک می کند:


- تشخیص دادن این که فرد مقابلتان برونگرا یا درونگراست.

هنگام برقراری ارتباط توجه داشته باشید اگر فرد مقابل بلافاصله با انرژی خود تحت تأثیر قرار داد و در هنگام صحبت دائماٌ دستان خود را در اطراف تکان می دهد. بدانید که وی برونگرا است و حالات احساسی خود را بروز میدهد. در مقابل افرادی هستند که از نظر فیزیکی خود دارند و خونسردی و توداری از خود نشان می دهند. این افراد در گروه افراد درونگرا هستند و دوست دارند کمتر حرف بزنند و بیشتر به صحبت دیگران گوش دهند.


- سعی کنید همه چیز را بخودتان ربط ندهید.

پریدن وسط صحبت دیگران و به نوعی ربط دادن بحث به خود تأثیر نامطلوبی در ارتباط شما با دیگران می گذارد و فرد برای ادامه صحبت کردن با شما دچار تردید می شود. لذا سعی کنید در مکالمه کسی که مشغول صحبت کردن است، نپرید و صحنه را به او واگذار کنید.


- برای آن چه بیشتر مورد بحث است از قبل برنامه ریزی کنید.

این کار باعث می شود ذهن شما آرام بگیرد و بتوانید افکارتان را بیرون بیاورید واگر احساس می کنید هنگام صحبت کردن دچار استرس و اضطراب می شوید از مقدار آن بکاهد و اعتماد بنفس شما را افزایش دهد و مکالمه خوبی داشته باشید.

- صادقانه به صحبت های فرد مقابل خود گوش دهید.

این کار باعث می شود که در فرد مقابل احساس خوبی ایجاد کنید و بداند وجودش ارزشمند است.در واقع اجازه می دهید که فرد با بیان بیشتر خودش را نشان دهد.

- برای این که ارتباط خود را حذف کنید باید به این دو نکته توجه کنید:

اول این که انتظارات خود را از فرد مقابل خود مشخص کنید. برای مثال رئیس شما انتطاراتی از شما و کارکنانش دارد، چنانچه آن انتظارات برآورده نشود، متقابلاٌ عکس العمل نسبت به انتظارات شما نشان می دهد. در واقع هر بار انتظارات برآورده نشود به روابط خدشه وارد می شود.
 دوم این که کیفیت روابط فردی خود را بالا ببرید. در مورد کیفیت دو سویه روابط میان فردی نیز باید گفت که روابط میان فردی دارای ماهیت متقابل است. 

همه این مطالب به صورت کامل و جامع تر در کارگاه حس برتر گفته می شود. چنانچه تمایل به شرکت در این کارگاه ها را دارید، کلیک کنید

 

 


نظرات کاربران
ارسال نظر