شانس چیست؟

تولید محتوی موسسه فرهنگی ذهن برتر

شانس چیست؟

شانس همان کار مثبتی است که تو در طبیعت انجام دادی و طبیعت آن را به بر میگرداند. در واقع طبیعت یک کار خوب یا یک انرژی مثبت بدهکاره و باید آن را به شما باز گرداند.

به نظریه یکی از نطریه پردازان برای اثبات نیکی و شر، نظم و شعوری در طبیعت حاکم است، که قابل انکار نیست. هیچ کس، حتی کسانی ک خدا را قبول ندارند نمی توانند جاذبه زمین را انکار کنند یا اینکه آب در صد درجه بجوش می آید. در رواقع این شعور در آتش و آب طبیعت است؛ که خورشید در رأس ساعت می آید و در رأس ساعت می رود. چون شعور دارد. پس قانون، نظم و شعوری در طبیعت حاکم است.

طبیعت شعوری دارد که ظالم و دزد و آدم های بد رو قصاص می کند و آرامش را از آن ها می گیرد. برای همین هیچ ظالم یا دزد یا آدم بد، هرگز در زندگی آرامش ندارد. پس طبیعت شعور دارد و میداند ظالم چه کسی است و چطور باید آن را قصاص کند و کسی که کارهای خوب می کند را چطور باید بهش پاداش بدهد.

در طبیعت سه چیز وجود دارد:

  1) انسا نها

  2) حیوانات

  3) اشیا

 

لذا هر صدمه ای به این سه برسانید، جزئی از بدهی شما به طبیعت محسوب می شود. و هر سودی که به این سه برسانید، جزو طلب شما از طبیعت محسوب می شود.

انسانها :

برای مثال اگر کسی دل شما را شکوند و به شما آسیب و زخم زبون زد، ناراحت نشید عزیزان؛ چرا که او به طبیعت یک دل شکسته بدهکار است. او یک بار دلش می شکند و آسیب میبیند. در حقیقت یکی از آدم های طبیعت به شما صدمه زده، طبیعت به شما، یک لذت بدهکار است. تا این خسارتی که بر شما وارد شده جبران کند و در آینده ای که طبیعت زمانش را برایتان مشخص کرده یک لذت و یک سود بسیار زیاد به شما می رسد.

حیوانات:

برای مثال اگر مورچه‌ای رو عمداً بکشید، اگر عمر آن مورچه هفت روز باشد، شما هفت روز از عمرت را به طبیعت بدهکارید و هفت روز، زودتر میمیرید یا به شکل دیگر بدهیتان را پس می دهید.

اشیا:

برای مثال، اگر صندلی اتوبوس‌رو پاره کنید، به تعداد افرادی که روی صندلی می نشینند و عذاب میکشند، به طبیعت بدهکارید و طبیعت ازت این سهم رو میگیرد و زندگیتان لجن مال میکند.  

وقتی آشغال از ماشینتان بیرون میندازید، یا حق دیگران را در رانندگی می خورید؛ یا تو سفر آشغال غذایتان را در کنار جاده می اندازید، به اندازه هر فردی که می آید و آنجا می نشیند و بخاطر آشغالهایی که شما ریختید، عذاب می کشد، به طبیعت بدهکارید و طبیعت آن را به صورت یک بیماری بهتون میدهد و یک سال در بیمارستان در حال رنج و عذاب هستید. هیچ بدهکاری به طبیعت، نمی تواند خوشبخت باشد و با آرامش زندگی کند. کسانی که دزدی می کنند یا دل میشکنند یا به هر شکلی به طبیعت (انسانها، حیوانات، اشیا) آسیب می زنند. آن ها تا بدهی خودشان را به طبیعت ندهند، هرگز به آرامش نمی رسند. وقتی کسی حق شما را می خورد و شمارا میرنجاند، به آرامی بهشان توضیح دهید که رفتارش زشت بوده است و دیگر راحت نباشید، به طبیعت واگذار کنید، چون طبیعت او را بیچاره می کند.

ضمناٌ شما بخاطر خسارتی که خوردید، انرژی زیادی از طبیعت طلب دارید که در آینده بهتون می رسد و در حسابتان ثبت شده است. نگویید کی؟

شاید سال ها بعد، طبیعت بهتون بدهد. فقط این را بدانید که پول و طلبتان در حسابتان است و مال شماست، ولی چون طبیعت دارای شعور است در حال حاضر صلاح نمی داند که آن را الان بهتون بدهد. پس اعتراض نکنید و صبور باشید و منتظر شانس خوب و پاداش از جانب خدا باشید، نه بنده خدا.

بدانید وقتی اتفاق خوبی برایتان می افتد، حتما کار خوبی در طبیعت انجام دادید. پس تا میتوانید کار خوب انجام دهید تا شانستان خوب شود.

لبخند بزنید و به مردم نیکی کنید، به خدا اعتماد داشته باشید و نگران هیچ چیز نباشید.

خدا بهترین قاضی و بهترین وکیل است و همه قدرت دست اوست نه بندگانش.

 

 


نظرات کاربران
 • راستین08/17/2017 02:37:29 ق.ظ
  درودوسپاس فراوان برشماعزیزوگرامی وتمامی آنانی درراه علم وانتشارآن برای بالابردن سطح افکاروعملکردانسانهاشبانه روزتلاش میکنند
 • صبا
  فروتن08/15/2017 08:19:33 ق.ظ
  با سلام و عرض ادب خدمت موسسه فرهنگی ذهن برتر
  از مقاله ارائه شده بسایر سپاسگزارم و قدردانی می‌نمایم
  از دیدگاه من مطالب ارائه شده انسان را در مسیر حرکت و پیشرفت قرار داده و یا به عبارتی هم‌فرکانسی با طبیعت است که لازمه‌ی رسیدن به بالاترین حد توانایی‌های انسان است.

  با سپاس و احترام
  صبا فروتن
  • پاسخ
   مدیریت08/15/2017 09:16:52 ق.ظ
   با سلام و با آرزوی ساعاتی خوش برای شما
   از نظرات و پیشنهادات شما سپاسگذارم.
 • سولماز آرام فر08/15/2017 12:27:10 ق.ظ
  مختصر و مفید
  مثل همیشه عااالی
  • پاسخ
   مدیریت08/15/2017 09:18:18 ق.ظ
   با سلام و ارزوی ساعاتی خوش برای شما
   از نظرات و پیشنهادات شما سپاسگذارم.
 • مسخره نوشتی
  قادر خان حیدری08/14/2017 10:00:33 ب.ظ
  پس چرا افراد سیاسی نسبت به دیگران همیشه خوش شانس تر هستند و زود به مقام و سرمایه میرسند
 • مسخره نوشتی
  قادر خان حیدری08/14/2017 10:00:12 ب.ظ
  پس چرا افراد سیاسی نسبت به دیگران همیشه خوش شانس تر هستند و زود به مقام و سرمایه میرسند
ارسال نظر