تأثیر رویا بر موفقیت

تولید محتوی موسسه فرهنگی ذهن برتر

تأثیر رویا بر موفقیت

خیال پردازی، بر اساس فرهنگ مریام وبستر: رویایی شیرین، لذت‌بخش و نوعی اشتیاق برای تصویرسازی است. پس به کسی اجازه ندهید که رویای شما را از بین ببرد. چرا که رویا مانند تعطیلات کوتاه مدتی است که مزایای فراوانی دارد و به لحاظ علمی نیز ثابت‌شده‌ است.

برایان تریسی می گوید: "تصویر ذهنی شما مانند مکانیزمی عمل می کنند،  که شما را در جهت به واقعیت رساندن آن تصاویر می کشاند."

انسانهای موفق دنیا همیشه رویاهایی در ذهن خود دارند. و قبل از این که اهدافشان را وارد دنیای بیرون کنند رویای آن را در ذهن خود می بینند. بهترین روش برای آن که بتوانید رویای خود را در ذهن داشته باشید، تصویرسازی ذهنی است. برای مثال، قهرمان گلف، جک نیکلائوس می گوید که قبل از شروع مسابقه در ذهن خود بازی می کرد.

علت موفقیت و شکست ها در این دنیا، از این دو قانون تبعیت می کند. طبق قانون تطابق، دنیای برونی شما با تصاویر دنیای درونی تطابق دارد و طبق قانون تمرکز، آن چه مدام ذهن انسان را مشغول می کند، حتما در واقعیت اتفاق می افتد.

از مزایای خیال پردازی می توان اشاره کرد:

باعث تمرین مغز می شود:

در واقع همان تأثیر ساختار فیزیکی مغز است که با خیال پردازی و تصویرسازی از آینده به طور مداوم تغییر می کند.

حافظه کاری شما را بهبود می بخشد:

منظور از حافظه کاری، همان توانایی مغز برای ذخیره سازی و یادآوری اطلاعات به هنگام مواجه شدن به حواس پرتی هاست. که تحقیقات، ارتباط میان این نوع حافظه و رویا را نشان می دهد.

حس خلاق بودن را در شما ایجاد می کند:

هنگامی که رویا در ذهن خود دارید، ذهن شما میان قسمت های مختلف مغز سفر می کند و اطلاعاتی را جمع آوری می کند، که این اطلاعات عمدتا منجر به ایده های خلاقانه می شود.

به شاد بودن شما کمک می کند:

یکی از دلایل رابطه میان رویا و شادی این است که آرزو و امید هر دو به شدت با لذت مرتبط بوده و محصول  پرسه زدن ذهن هستند.

به اهدافتان نزدیک تر می کند:

رویا و خیال پردازی، نسبت به هدفی که دارید و تصویرسازی آن در ذهن خود، باعث آسان تر شدن و افزایش کارایی و کاهش استرس می شود چرا که از قبل تصویری از آن را در ذهن خود تجسم کردید. بنابراین اهدافتان را مشخص کرده، راه های رسیدن به آن را برنامه ریزی کرده، و برای رسیدن به آن از ذهن خود کمک بگیرید.

رویای بزرگ در سر داشتن، نقطه شروع برای دستیابی به هدف است.

این مباحث به صورت جامع در کارگاه آموزشی حس برتر توسط دکتر سیدا برگزار می شود. چنان چه تمایل به شرکت در این کارگاه ها را دارید، کلیک کنید.

 

 

                                                                                                                                                           

 

 


نظرات کاربران
ارسال نظر