چگونه جزوه افراد موفق جامعه باشیم؟

تولید محتوی موسسه فرهنگی ذهن برتر

چگونه جزوه  افراد موفق جامعه باشیم؟

هر یک از انسانها به طور ذاتی استعدادهایی دارند که موجب برتری خود نسبت به دیگران می شود. افراد موفق این استعدادها را پیدا کرده و در جهت رسیدن به اهدفشان تلاش می کنند. چرا که موفقیت در زندگی بدون برنامه ریزی حساب شده، حاصل نمی شود. و بهترین راه برای رسیدن به موفقیت، تعیین اهداف، برنامه ریزی و تلاش برای رسیدن به آن هاست.

برداشتن گام اول سخت ترین مرحله تصمیم گیری است.

یک فهرست تهیه کنید:

یک لیست از کارهایی در جهت موفقیت هدف خود، تهیه کنید. زیرا این کار باعث می شود که در نتیجه نهایی متمرکز شوید.

گام های کوچک و موثر بردارید:

تلاش برای رسیدن به موفقیت با سرعت گرفتن و شتاب، نتیجه ای جز شکست به همراه ندارد. هیچ کس با سرگردانی ناشی از بی فکری و بی برنامگی به موفقیت نمی رسد و فقط از شکستی به شکست دیگر جا به جا می شود.


صبور و شکیبا باشید:

بسیاری از مردم به اشتباه فکر می کنند که صبرو شکیبایی باعث توقف، عقب نشینی و یا تأخیر در کارها می شود. چون همیشه موانعی سر راه وجود دارد، در این مواقع می توان با صبر موانع را یکی یکی پشت سر گذاشت. یک نگاه دقیق به جایی که الان هستید با جایی که می بایست باشید بیندازید و یک برنامه دقیق و یک گام برای جایگاهی که شایسته آن هستید، همین حالا بردارید.

به این باور برسید که خواستن، توانستن است:

 

برای موفقیت و رسیدن به اهداف زندگی، تنها عامل محدودیت خود فرد است. پس به خودتان اطمینان داشته باشید و بدانید وقتی شخص بطور قطع مصمم به انجام کاری می پردازد، امدادهای غیبی به کمک او می آیند و هیچ نگران نباشید که خداوند همه تلاش و پشتکار ما را زیر نظر دارد و اوست که راه را به ما نشان داده است و هیچ تلاشی در این عالم صورت نمیگیرد مگر با خواست و اراده خداوند متعال، و مطمئن باشید که برای رسیدن به هدفتان شما را یاری خواهد کرد.

ویکتور هوگو می گوید: رویاهای دیروز بشری دنیای امروز را به این شکل ساخته است. پس اگر چنین ارزویی دارید در آینده خیلی نزدیک حتما به آن خواهید رسید در صورتیکه بخواهید و اقدام کنید.

قوی و محکم وارد گود شوید:

نخستین چیزی که باید قبل از شروع به کار به آن توجه کنید این است که با اطمینان و با آمادگی روحی و روانی قوی وارد گود شوید. چرا که کمک می‌کند تا در مسیر راه اندازی کسب و کار بتوانید مسائل و فشارهای محیط بیرونی را تحمل کنید و موفق شوید.

ترس نداشته باشید و آن را به جان بخرید:

خودشناسی باعث می شود که در مقابل مشکلات، ترس به دل راه ندهید. البته طبیعی است که از ترک محیط آرام و خوش زندگی روزمره و وارد شدن به راهی که مسیرش سخت و پیچیدست و روشن نیست، بترسید.

 

بخاطر داشته باشید که راز موفقیت و دستیابی به اهداف خود در زندگی، خواستن و اراده شماست و به هیچ کس جز خود شما بستگی ندارد.

این مباحث به صورت جامع در کارگاه آموزشی مهره مار توسط عبدالرضا امیراحمدی برگزار می شود. چنان چه تمایل به شرکت در این کارگاه ها را دارید، کلیک کنید.
 

 

 

 


نظرات کاربران
ارسال نظر