برای فرار از آلزایمر چه موادغذایی استفاده کنیم؟

بخوانید ،بدانید ،به کار ببندید

برای فرار از آلزایمر چه موادغذایی استفاده کنیم؟

درمان قطعی برای درمان بیماری آلزایمر به دست نیامده و هنوز هم با وجود تحقیقات فراوان علت بروز آلزایمرکاملاً ناشناخته باقی مانده است.طی تحقیقات، علت بروز بیماری آلزایمر، مجموعه‌ای از عوامل ژنتیکی و محیطی است،اما این سوال که آلزایمر چگونه به وجود می آید و چگونه می توان از آن جلوگیری کرد ناشناخته است.

در برخی تحقیقات به این نتیجه رسیدند که رژیم‌های غذایی می تواند موثر باشد.

آلزایمر

مواد غذایی ای که در ذیل به آن اشاره می کنیم می تواند روند رشد این بیماری را به تعویق انداخته و همچنین باعث پیشگیری آلزایمر باشد:


  اسیدهای چرب (امگا 3)  

تحقیقات بیانگر ارتباط بین رژیم غذایی حاوی میزان بالایی اسیدهای چرب امگا-3 و کاهش پیشرفت آلزایمر بوده‌اند.

در این بین مصرف ماهی تازه بسیار توصیه می شود.


  ویتامین‌های گروه   B

سطح بالای هموسیستئین در خون با خطر زوال عقل در ارتباط است. تحقیقات نشان داده‌اند که افزایش مصرف فولات و ویتامین‌های B6 و B12، با از بین بردن هموسیستئین در ارتباط می‌باشد که می‌تواند از بروز آلزایمر پیشگیری کند.

  ویتامین B1 نیز برای آرامش و رفع اختلالات عصبی بسیار مناسب است  

  رژیم غذایی مدیترانه‌ای  

اخیراً مطالعاتی توسط محققان بخش مغز و اعصاب در مرکز پزشکی دانشگاه کلمبیا در نیویورک انجام‌شده که در مورد رژیم‌های غذایی معمولی مردم کشورهای اطراف مدیترانه می‌باشد. رژیم غذایی مدیترانه‌ای شامل انواع میوه‌ها، سبزیجات، حبوبات، ماهی، روغن زیتون، برخی فرآورده‌های لبنی، و گوشت و مرغ اما به میزان کم می‌باشد.

طبق تحقیقاتی که در زمینه آلزایمر انجام‌شده، بسیاری از محققان بر این باور هستند که :

  افراد باید شیوه مناسب و سالمی را برای زندگی خود اتخاذ کنند، به این ترتیب که

 مثلاً غذاهای حاوی اسیدهای چرب اشباع‌شده را بسیار کاهش دهند و بیشتر از آنتی‌اکسیدان‌ها و ویتامین‌های گروه B استفاده نمایند

  آنتی‌اکسیدان‌ها  
طبق تحقیقات، رادیکال‌های آزاد مولکول‌های ناپایداری هستند که باعث پیری زودرس می‌شوند و سلول‌های بدن را از بین می‌برند.

برای کاهش تماس با رادیکال‌های آزاد، بهتر است در برابر آلاینده‌های زیست‌محیطی قرار نگیرید و سیگار نکشید.

رادیکال‌های آزاد محصول سوخت و ساز بدن هستند، اتفاقی که در هر دقیقه از روز رخ می‌دهد. از آنجایی که از بین بردن رادیکال‌های آزاد به طور کامل غیرممکن است، مصرف غذاهای حاوی آنتی‌اکسیدان‌ها، مثل ویتامین E، ویتامین C، بتاکاروتن و فلاوونوییدها، می‌تواند کمک کند.

غذاهایی که دارای آنتی‌اکسیدان‌های زیادی هستند، مانند توت‌ها، سبزیجات با برگ سبز تیره و سبزیجات نارنجی رنگ، آجیل‌ها و لوبیاها را استفاده کنید.

پیشگیری از آلزایمر

مطالعات نشان داده‌اند که پس از انجام آزمایشات مختلف روی موش‌های صحرایی و موش‌های آزمایشگاهی به منظور مطالعه روند توسعه بیماری آلزایمر، دیده شد که عملکرد ذهنی آن‌ها پس از استفاده از زغال‌اخته، توت‌فرنگی و توت‌ها، بهبود یافته است.

 چای سبز نیز از منابع مهم آنتی‌اکسیدان‌هاست. با این وجود هنوز به طور خاص ثابت نشده که برای پیشگیری از آلزایمر مفید است یا خیر، اما ثابت شده که استفاده از چای سبز آن هم به تعداد 5 فنجان در روز، بروز بیماری‌های قلبی را کاهش می‌دهد.

 

 


نظرات کاربران
ارسال نظر