تفاوت انسان های موفق و ناموفق

بخوانید ،بدانید ،به کار ببندید

تفاوت انسان های موفق و ناموفق

یکی از مهم ترین سوالات در ذهن هر کسی که می خواهد تغییری در زندگی خود به وجود آورد این است که آیا من الان آماده ی انجام این کار هستم؟

آیا من تمرکز لازم برای شروع این کار را دارم؟

آیا اطلاعات و توانایی های من برای شروع ،مناسب و در حد مطلوب است؟

آیا الان زمان مناسب است؟

شما نیز جز افرادی هستید که این سوالات در زندگی برایتان پیش آمده است؟

آیا شما هم در گوشه ای از اتاق نشسته اید و ایده های ذهن خود را دنبال می کنید و به این فکر می کنید که آیا من می توانم این کار، تجارت،ورزش ،هنر و یا هر برنامه ی دیگر را شروع کنم؟

باید به شما بگویم خیر شما نمی توانید.

شما نمی توانید کاری را شروع کنید تا زمانی که در گوشه ی اتاق نشسته اید و به خود باور ندارید.شما نمی توانید تا زمانی که اقدام نکرده اید.شما آماده نیستیدو هیچوقت هم کاملا آماده نخواهید شد.

برای موفق شدن باید اقدام کرد باید بلند شد و شروع به دویدن کرد در این صورت توانایی ها و استعدادها به منصه ی ظهور  در می آید.

موفقیت

موفقیت چیست؟

خیلی از افراد فقط می گویند من می خواهم موفق شوم اما وقتی از آنها می پرسی موفقیت را در چه چیزی میبینی ابتدا کمی سکوت می کند و شاید کمی بعد به شما جواب هایی را بدهد.

اولین تفاوت بین انسان های موفق و انسان هایی که فقط موفقیت را دوست دارند در این است که انسان های موفق تعریفی درست از موفقیت دارند و دقیقا می دانند به دنبال چه چیزی هستند و چرا به دنبال آن هستند.

آنها نه تنها موفقیت را دوست دارند بلکه بدون تعلل در راه مشخص شده ی منحصر به فردشان قدم می گذارند و عمل می کنند هر چند برای آن آماده نشده باشند.

هنگامی که در ذهن باور داشته باشید که ویژگی خاصی را دارید شما در واقعیت آن ویژگی را بدست می آورید به طور کلی این شما هستید که به آن واقعیت می بخشید.

فرض کنید همه حافظه تان پاک شده است وقتی به هوش می آیید به شما می گویند :تو بهترین نوازنده ی پیانو بودی یا تو قبلا بهترین نقاش جهان بودی و بعد از اینکه حالت بهتر شد باید کارت را از نو شروع کنی.در آن حالت چه اتفاقی پیش می آید؟

قطعا شما رفتارتان کاملا متفاوت می شود و خودتان را آماده می کنید که به مهارتی که داشتید برسید.

در واقع نگرش متفاوتی از خودتان خواهید داشت.

موفقیت

چگونه به موفقیت برسیم؟

موفق بودن در زندگی وابسته به یک سیستم اعتقادی و باور نسبت به خود است.اعتقاد صحیح در مورد اینکه شما چه کسی هستی؟

باید باور داشت که هر یک از ما یک انسان منحصر به فرد هستیم و در  زمینه خاص می توانیم خارق العاده باشیم.

در این راه ندای درونی به ما کمک می کند.به ندای درونی تان گوش دهید که به شما می گوید یکی از بهترین ها در این حرفه ی خاص هستید.

با تلقین اینکه من منحصر به فردم و من استعداد خارق العاده ای دارم خیلی محکم تر قدم برمیدارید ،اشتیاقتان زیاد می شود و احساس تعلق بیشتری به کاری که انجام می دهید دارید.

اگر ندانیم که واقعا چه کسی هستیم رویاها و اهداف ما هرگز به واقعیت تبدیل نمی شوند زیرا اشتیاقی برای رسیدن به آنها نداریم.

افراد موفق هم مانند همه ی انسان های دیگر با نوعی شک مواجه می شوند و گاهی انرژی درونی آنها به سمت منفی گرایی سوق پیدا می کند، اما آنها احساس منفی را کنترل می کنند و آن را با یک عمل مثبت که اعتماد به نفس را افزایش می دهد به سوی مثبت شدن می برند.

یکی دیگر از تفاوت های افراد موفق و ناموفق در کنترل احساسات است آنها به خود اعتماد دارند که از همه بهتر می توانند کارشان را انجام دهند.

موفقیت

اما حالا بهتر است به جای اینکه بپرسید آیا من آماده ام، از خودتان بپرسید:آیا با تمام وجود می خواهم؟

آیا با تمام وجود می خواهید دست به کار شوید؟

با تمام وجود می خواهید شرایط بد را کنار بگذارید؟

با تمام وجود می خواهید موفق شوید؟

آیا واقعا می خواهید برای رسیدن به چیزی که عاشقش هستید مسائل دیگر را کنار بگذارید؟

اگر واقعا می خواهید و به خود باور دارید به پاخیزید و اقدام کنید.اگر با تمام وجود حاضرید جلوی سختی ها بایستید و مبارزه کنید پس زمان آن رسیده است که اقدام کنید و به دنبال موفقیت بروید و شما هم جز انسان های موفق و تاثیرگذار باشید.

 


نظرات کاربران
ارسال نظر