موفقیت سهم انسان های بهانه گیر نمی شود

تولید محتوی موسسه فرهنگی ذهن برتر

موفقیت سهم انسان های بهانه گیر نمی شود

همه انسان ها در این کره خاکی دوست دارند که به موفقیت برسند ولی آگاهی لازم برای رسیدن به آن را ندارند و با گرفتن بهانه ها خودشان را تبرعه می کنند. این را بدانید که هرگز انسان های موفق دنبال بهانه نمی گردند. اگر دلتان می خواهد که از این وضعیت خارج شوید و شرایط فعلی خود را تغییر دهید، دنبال متهم نگردید.

چرا که برای خیلی از شماها پیش آمده که اگر کسی نسبت به چیزی یا کسی اشتیاق داشته باشد و دلش آن را بخواهد می تواند آن را به دست آورد و آن را جذب کند. اما نکته قابل توجه این است که اگر علوم موفقیتی را کامل یاد نگرفته باشید نه تنها نجات نمی یابید، بلکه بسیار برای شما آسیب رسان خواهد بود.

برای مثال خیلی ها بر این باورند که به چیزی خیلی اشتیاق داشته باشند و به آن گیر بدهند به خواسته شان زودتر می رسند، در صورتی که بسیار پر واضح است شما اگر به رابطه عاطفی تان، به خواسته های مادی تان و جذب خواسته هایی که امروز دلتان می خواهد که بهش برسید و به هر چی در این جهان گیر بدید. یعی مقدار ولتاژ درخواستان بیشتر از این  که باید باشد باشد شما هرگز به خواسته هایتان نمی رسید. برای گرفتن نتیجه یک فرمول خاص لازم است و اصلاٌ اینطوری نیست که همین طوری یک دکمه ای را بزنید و شانسو اقبالتون بزند و موفق بشوید. موفقیت یک علم کاملاٌ حساب شده است. اگر منطقی و درست به سمت آن حرکت نکنید و دانش کافی در مقابلش نداشته باشید، نتیجه نمی گیرید.

نه تنها بسیاری از ما انسان ها  آگاهی لازم را نداریم بلکه اگر هم داشته باشیم کامل نیست. یعنی آنقدر راحت با آن مواجه می شویم و انتظار معجزه داریم، در صورتی که هیچ معجزه ای در کار نیست. برای گرفتن نتیجه موفقیتی باید کاملاٌ موفقیتی به آن نگاه کرد. باید علم و آگاهی داشت. پس بجای بهانه گیری ابتدا بخودتان قول بدهید که چاره ای جز موفقیت ندارید.

اسطوره هایی که در اطراف ما به موفقیت رسیدند که وقتی شما ادبیاتشان و باورهای فکری و دیدگاهایشان را می شنوید، احساس می کنید که چقدر آدم های مغروری هستند، غافل از این که آنها مغرور نیستند. آن ها نرمال هستند و آن ها در حوزه موفقیت، انسان های شایسته ای هستند که توانسته اند نتیجه بگیرند.

 محمدعلی کلی قهرمان اسطوره بکس جهان می گوید: " اگر حتی  تو خواب هم دیدی که بر من پیروز شدی، بلند شو از خواب و عذرخواهی کن "

اگر شما در دنیای موفقیتی خودتان از چنین جمله ای استفاده کنید، همه، شما را مغرور می پندارد و این باور غلط است. چه اشکالی دارد که کسی در حوزه موفقیت مغرور باشد و با خودش تبادل و نگرش مثبت داشته باشد.

اساساٌ موفقیت یعنی گرفتن نتیجه. وقتی نتیجه درستی نداشته باشید به این معنی است که مسیر موفقیتی را خوب سپری نکردید. برای مثال وقتی پزشکی بیمار خود را در آستانه مرگ می برد، پزشک شدنش چه موفقیتی را به همراه دارد؟ پس برای گرفتن نتایج مطلوب باید استراتژی درست داشت و تا مادامی که نتیجه مطلوبی نگرفته اید یعنی مسیر غلط بوده است. خیلی از ماها بر این باور هستیم که چقدر انسان های شایسته و خوبی هستیم اما هیچکس ما را نمیفهمد و درک نمی کند. کنج عزلت نشسته ای و می گویی خوبی؟ دیکته ننوشته که غلط ندارد. باید بیرون بیایید و زحمت بکشید، باید دیده شوید باید مسیرتان را سپری کنید و مثل یک انسان شایسته عمل کنید.

میکل جردن می گوید: « بی شمار شکست خوردم اما همه موفقیت هایم را مدیون شکست خوردن هایم هستم»

و در آخر اینکه آستین ها را بالا بزنید تفکر موفقیتی را یاد بگیرید، بهانه ها را کنار بزنید، تصمیم بگیرید که یک زندگی متفاوت را تجربه بکنید. همه ما مستحق رسیدن به خوشبختی هستیم فقط کافیست یکم نگاهمان را تغییر دهیم و دنبال بهانه نباشیم. 

 

 


نظرات کاربران
ارسال نظر