مغز برتر

تولید محتوی موسسه فرهنگی ذهن برتر

مغز برتر

چگونه مغز خود را تقویت کنیم؟

برای این که مغزی برتر داشته باشید، باید خودتان را وادار کنید که هر روزه خوش بینی واقع گرایانه خود را حفظ کنید و مرزی برای سلامتیتان تعیین کنید. چرا که آدم هایی که می خواهند ذهنی قوی و مغزی برتر داشته باشند هیچ وقت، وقتشان را صرف غصه خوردن برای خودشان یا قدرت نمایی برای دیگران نمی کنند. چه بخواهید مغز خود را به شکل قبلی خود برگردانید یا اینکه آن را همان گونه که هست سالم و قوی نگه دارید، آموزش هایی برای مغز وجود دارد که نه تنها آسان است بلکه به فرآیند به تعویق انداختن پیری و فراموشی کمک می کند.

یک مداد اگر مغز نداشته باشد هیچ ارزشی ندارد، فقط چوب است. ارزش یک مداد به مغز آن است، ارزش ما آدم ها هم به مغزمان است.

همه انسان ها به دنبال مغزی سالم و قوی هستند که در برابر بیماری های مغزی مقاوم باشد. برای اینکه مغز قدرتمندی داشته باشید باید رژیم غذایی شما سرشار از مواد تقویت کننده از جمله اسید آمینه ها، که در پروتئین ها و قندهای سالم یافت می شود. استفاده از این ترکیبات باعث می شود که بلوک های سازنده مغز سالم عمل  کنند.

مغزتان را ورزش دهید. طبق مطالعات انجام شده در ژاپن بیانگر این است که افرادی که هر روز  به مدت 15 دقیقه با سرعت نسبتاٌ بالا، یعنی سرعتی که در آن نتوان به راحتی صحبت کرد، پیاده روی می کنند یا می دوند، کمتر به آلزایمر مبتلا می شوند. 

ماهیچه مغزتان را ورزش دهید. این را بدانید هر چه قدر بدنتان سالم تر باشد احتمال سلامت مغز شما در آینده بیشتر خواهد بود. در واقع هر قدر بیشتر از مغزتان کار بکشید و ازش استفاده کنید، احتمال بیماری آن کمتر می شود. پس تا می توانید از مغزتان استفاده کنید. اگر از مغز خود استفاده نکنید، غیر فعال میشود. فعال نگه داشتن مغز ذهن شما را هوشیار نگه میدارید. افرادی که از نظر ذهنی فعالیت های چالش برانگیزی انجام می دهند کمتر در خطر بیماری آلزایمر قرار دارند.

مطالعه کنید. یکی از تمرینات اصلی برای تقویت مغز خواندن است. به خاطر داشته باشید هر چقدر متن موجود چالش برانگیزتر باشد مغز شما تمرین بیشتری دریافت می کند. لذا سعی کنید روزانه، مجله یا داستان بخوانید.

زبان جدید یاد بگیرید. یادگیری یک زبان جدید همانند هک کردن مغز است که می تواند مسیرهای جدیدی را به روی شما باز کند. این تمرین بخشی از مغز را که اطلاعات زبانی را ذخیره می کند، تقویت می کند.

از موسیقی استفاده کنید. نواختن موسیقی در کودکی به بخش تفکر مغز کمک می کند. تجربه موسیقی عملکرد ذهنی را که ارتباطی با موسیقی ندارند. علاوه بر این که موسیقی تفریح خوبی است؛ به هماهنگی بهتر دست و بدن نیز کمک می کند.

به مغزتان شوک وارد کنید. بعضی انسان ها سورپرایز شدن را دوست دارند و بعضی نه، اما مطمئن باشید که مغز همه انسان ها سورپرایز را دوست دارد. حل جدول، کلمات متقاطع و سودوکو ذهن شما را به چالش می کشد. سپس سعی کنید در کارتان هم تنوع ایجاد کنید و به حل مسائل کاری بپردازید.

 قوی دست دهید. دست دادن قوی از ابتلای شما در آینده به آلزایمر جلوگیری می کند. برای آن که قدرت خود را بسنجید می توانید از دمبل استفاده کنید. توجه داشته باشید هر چه قدر قدرت دست شما زیاد باشد، احتمال این که به آلزایمر مبتلا شوید کمتر است.

چای بنوشید. تحقیقات نشان داده است که نوشیدن یک فنجان چای در طول روز به حذف مواد شیمیایی که مغز را از بین می برند، کمک می کند. خوشبختانه یکی از نوشیدن مورد علاقه مردم کشور ما نوشیدن چای است. چای سبز نسبت به چای سیاه خواص بسیار و بهتری دارد که باعث از بین رفتن پروتئین های مؤثر در ایجاد آلزایمر می شود. همچنین چای سبز به دلیل داشتن آنتی اکسیدان بسیار برای پیشگیری از سرطان مفید است.

دست غالب خود را که برای نوشتن از آن استفاده می کنید، عوض کنید. اگر از دست راست برای نوشتن استفاده می کنید، آن را با دست چپ خود تعویض کنید و این کار را به دست چپ خود بسپرید و بالعکس. این کار باعث می شود که بخشی از مغز که کنترل آن بر عهده عضلات مغز است، تحریک شود.

استفاده از پکیج آموزشی: برای بهتر شدن این مهم برای سرعت بخشیدن و بهبود عملکرد مغز خودتان می توانید از پکیج های موجود در بازار و همچنین از پکیج های آموزشی موجود در این سایت و کارگاه حافظه برتر دکتر سیدا استفاده نمایید. 

چنانچه تمایل به شرکت در این کارگاه را دارید، کلیک کنید.

 

 

 


نظرات کاربران
ارسال نظر