چیزی که به رویایت آمد، به دنیایت هم خواهد آمد

تولید محتوی موسسه فرهنگی ذهن برتر

چیزی که به رویایت آمد، به دنیایت هم خواهد آمد

همه انسان ها از همان کودکی و از همان ابتدایی ترین تعلیم و تربیتی که از طرف مادرها و معلمان به سمتشان حرکت کرده، رویاهایشان سرکوب می شوند. در واقع بسیاری از کسانی که آموزش می دهند میگویند که رویاپرداز نباش و به رویاها توجه نکن. خیلی وقت ها ما انسان ها سرافکنده رویاهایمان می شویم و بخاطر رویاهایمان سرزنش شدیم. اما نکته قابل توجه این است که تا مادامی آدمی رویایی در سر نداشته باشد، زندگی را تجربه نکرده است. در واقع چطور ممکن است که کسی از یک زندگی ایده آل و فوق العاده صحبت کند اما در لحظه به لحظه های زندگی خودش رویایی را در سر نداشته باشد.

به گفته بزرگان: وقتی که رویایی به ذهنتان خطور کرد وقتی که یک رویایی به سرعت در ذهنتان آمد، در دنیایتان هم بسراغتان خواهد آمد. 

در واقع یک زندگی ایده آل و یک درآمد خوب و یک محبوبیت که در دلتان پرورش می دهید، تا مادامی که این پرورش و رویاپردازی در آن وجود نداشته باشد، شما نتیجه نخواهید گرفت. امکان ندارد یک نفر به یک موفقیتی دست پیدا کند، اما هرگز نسبت به آن موفقیت، رویاپردازی نکرده باشد. در واقع هر یک از رویاها نیاز دارند که در ذهن شما پرورش داده شوند و بعد با برنامه ریزی و هدف گذاری دقیق به سمت و سوی آن حرکت کنید می توانید آن رویاها را در حقیقت ببینید و به آن دست پیدا کنید. خیلی از انسان ها بر این باورند که رویا پردازی نکنید و تلاش کنید این کاملاٌ درست است ولی اگر رویایی در سر نداشته باشید تلاشتان بیهوده است. با تلاش کردن بدون رویا، هیچی در دنیای شما متجلی نخواهد شد و اگر هم شد برای شما لذت بخش نخواهد بود. پس به رویاهایتان از همان دوران کودکی تا به امروز احترام بگذارید و هرگز خودتان را سرزنش نکنید. شما حق دارید هر طور که دلتان می خواهد زندگی کنید. البته به شرط آن که آن طوری که دلتان می خواهد، طور معقول، بدون آزار و بدون آسیب رسان بودن برای دنیای اطرافتان باشد. هدف هرگز نباید برای بشریت مضر باشد. البته هستند کسانی که به اهداف مضرشان دست پیدا می کنند اما ما آن را هدف نمی دانیم و آن را یک رفتار خبیثانه و غیر انسانی محسوب می کنیم. لذا قدر رویاهایتان را بدانید و به تناسب رویاهایتان برنامه ریزی کنید و در راستای آن بی نهایت تلاش کنید. و اگر چنین کنید همانند داستان های واقعی مجموعه راز، رویاهایتان به نتیجه خواهد رسید. 

انسان های بزرگ و موفق، کمتر از 15 یا الی 20 سال برای رسیدن به آن آرمان و رویا تلاش کردند و نابرده رنج، گنج میسر نمی شود. اما شما بی نهایت انسان سراغ دارید که رنج های بسیاری را تحمل کرده است. آسیب های زیادی را دیده و فشارهای زیادی را تجربه کرده است، اما باز هم به گنج دست پیدا نکرده است. دلیلش آن است که رویایی در سر پرورش نداده است. برای مثال اگر شما دوست دارید در یک دانشگاه بزرگ و عالی تحصیل کنید، باید رویای آن دانشگاه را داشته باشید. اگر دلتان می خواهد که شهرت داشته باشید و یک انسان محبوب باشید باید رویای صادقانه در ذهنتان پرورش دهید. همه انسان های بزرگی که به موفقیت دست پیدا کردند، به این شعار را در درونشان رسیدند که می گوید " ادای چیزی را بیاور، تا به حقیقت آن برسی" منظور از ادا درآوردن این نیست که خودتان را دست مایه رفتارهای غیر موفقیتی کردن یا الگوبرداری های اشتباه داشتن نیست. اول در درونتان رویاهای مورد علاقیتان را پرورش دهید و بعد از آدم هایی که تحقق یافته رویاهایتان هستند الگوبرداری کنید بعد سعی کنید آداب و منش و خلقیات و شیوه زندگی آن ها را برای خودتان رقم بزنید و به عبارتی اداش را دربیاورید و می بینید که خود به خود آن الگو و منش روی شما اثر کرده و وقتی اثر کند شما به موفقیت دست پیدا خواهید کرد.

اما علی (ع) می فرمایند: « من ندیدم قوم و قبیله ای را که از قوم و قبیله ای دیگر تبعیت کند، اما سرنوشت و نتایج زندگی آن قوم، سرنوشت این یکی قوم نباشد. »

مطمئن باشید اگر از انسان های مؤمن و تجلی یافته اعتقادات درونی الگوبرداری کنید نتایج زندگی آن ها در زندگی شما اثر خواهد کرد. اگر شما فکر می کنید که برای رسیدن به موفقیت باید از انسان های ثروتمند الگوبرداری کنید باید برای ثروتمند شدن آن آداب را در درونتان نهادینه کنید.

 و در آخر هر چه در درونتان و رویایتان است را دنبال کنید، قدر رویاهایتان را بدانید. نگذارید ذهن های کوچک متقاعدتان کنند که رویاهایتان زیادی بزرگ هستند و هرگز  با آن کسانی که ذهن کوچکی دارند و رویاهای شما را به تمسخر می گیرند، رویاهایتان را مطرح نکنید؛ چرا که خیلی وقت ها انرژی ای که از بعضی انسان ها ساطع میشود، منجر می شود که شما بتوانید به موفقیت هایتان نزدیک تر و یا از آن ها دورتر بشوید. پس به آداب موفقیتان بیشتر توجه کنید. چیزی که به رویایت آمد، به دنیایت هم خواهد آمد.

 

 


نظرات کاربران
ارسال نظر