تاثیر آب بر تقویت حافظه

بخوانید ،بدانید ،به کار ببندید

تاثیر آب بر تقویت حافظه

در مصرف آب صرفه جویی نکنید!بله این بار ما به شما می گوییم در نوشیدن و مصرف روزانه ی آب نه تنها صرفه جویی نکنید

 بلکه اگر از آن دسته افرادی هستید که روزانه 8 لیوان آب استفاده نمی کنید باید مصرف این مایع ارزشمند را در برنامه روزانه خود افزایش دهید.

یکی از راه های سلامتی بدن ،مصرف به اندازه ی آب است.آب نه تنها برای سلامتی پوست ،دستگاه گوارش ،دیسک کمر ،تنظیم فشار خون و... بلکه برای تقویت حافظه نیز مفید است.

خواص نوشیدن آب

خواص نوشیدن آب

اکثر ما در مورد خواص آب بر سلامتی پوست آگاهی داریم اما باید بدانیم علاوه بر سلامتی پوست ،می توان برای درمان و پیشگیری بسیاری از بیماری ها آب مصرف کرد:

تاثیر آب بر پوست:

پوست صورت انسان با نوشیدن آب ،رطوبت بالایی داشته و از نمود چین و چروک بر روی پوست جلوگیری می کند.

قسمتی از سلول های پوستی از آب شکل گرفته است و با نوشیدن آب خشکی آن از بین می رود.

افرادی که روزانه از آب کمی استفاده می کنند با گذشت زمان پوستشان دچار خشکی و سپس ایجاد چین و چروک می شود.

تاثیر آب بر مو :

اگر موهایتان خشک شده و یا آسیب دیده است ،به دلیل کمبود مصرف آب در بدنتان است.آب بنوشید تا موهایتان همیشه طروت و شادابی داشته باشد.

علاوه بر مو ،کمبود مصرف آب باعث خشکی ناخن ها و شکنندگی آنها نیز می شود.

البته که مصرف آب میوه و مایعات دیگر جایگزین مناسبی برای آب نیست اما اگر شما نمی توانید به اندازه کافی آب بنوشید ،مصرف مایعات مفید و طبیعی را به شما پیشنهاد می کنیم.

تاثیر آب بر دیسک کمر:

این ناراحتی بر اثر کمبود مایعات در تن بوجود می آید. دیسک های موجود در سرنوشت کمر هر انسان پر از مایعات است و مشابه کمک فنر عمل می کند، تکاپو بدنی منظم و میزان کافی مایعات، دیسک ها را آب رسانی کرده و به آن ها پروانه می دهد الی سرنوشت بالایی بدن را حمایت کنند. معمولا مایع تو دیسک در تحمل 75 درصد وزن بدن نقش دارد در حالی که خویش اسکلت دیسک فقط در تحمل 25 درصد وزن بدن نقش دارد.افت مایعات، اسکلت را مجبور می کند وزن اکثریت را بردباری کند و در نتیجه درد و ناراحتی به وجود می آید.

تقویت حافظه

نوشیدن آب و از بین رفتن بوی بد دهان :

بوی بد دهان دلایل مختلفی دارد از جمله خرابی دندان ،عدم رعایت نظافت دهان و دندان ،ناراحتی معده و... و حتی کمبود آب بدن.

درمان فشار خون بالا :

تقریبا 85 درصد حجم خون از آب تشکیل شده است. فلذا حجم خون با مصرف آب پیوستگی تنگاتنگی دارد. به محض افت حجم خون، مویرگ های ناچیز تر پرکار بسته می‌شود لغایت تقدیر های پرکار تر به خون کافی دسترسی داشته باشند. با بسته شدن ورید ها، به عضلات خفگی وارد می آید و مصرف آب می تواند تنگنا وارد بر عضلات را آرامش دهد.

مصرف منظم آب به مغز کمک می کند تا دمای بدن را کنترل کند. برای حفظ رطوبت چشم ها، بینی و دهان، بدن به آب نیاز دارد. آب علاوه بر نرمی مفاصل، از اعضای تن محافظت می کند.

تاثیر آب بر حافظه چیست؟

علاوه بر خواص نوشیدن آب بر بدن که درباره آن صحبت کردیم ،می توانیم تاثیر آب بر حافظه و نقش آن بر بهبود عملکرد مغز را نیز بررسی کنیم.

مصرف آب باعث بهبود عملکرد مغز می شود و سرعت فعالیت مغز را افزایش می دهد.سلول های مغز نیاز به هیدراتاسیون دارد برای تامین آن برای مغز باید بسیار آب نوشید.

تاثیر آب بر تقویت حافظه

به همین دلیل به شما توصیه می کنیم صبح ها قبل از خوردن صبحانه آب بنوشید.

نوشیدن آب باعث ،افزایش تمرکز می شود .تا به حال دقت کردید هنگامی که دچار تشنگی می شوید توجه و تمرکز کافی برای انجام کاری نداریم.

هنگام خستگی و زمانی که نیاز دارید کاری را با تمرکز کامل انجام دهید نوشیدن آب به شما خیلی کمک می کند.

اگر نگران حافظه ی خود هستید و فکر می کنید مغز شما عملکرد سابق خود را ندارد و حافظه شما در حال تحلیل رفتن است ،فقط با انجام چند تمرین ساده و در عین حال کاربردی می توانید به حافظه ی خود کمک کنید و حافظه تان را ارتقا دهید.

برای آموزش تمرینات تقویت حافظه و تمرکز و تقویت دو نیمکره مغز می توانید از مقالات سایت استفاده کنید و یا در کارگاه حافظه برتر شرکت کنید.

برای مطالعه مقاله تقویت دو نیمکره مغز کلیک کنید.

برای اطلاعات بیشتر با موسسه ذهن برتر تماس حاصل فرمایید.

 


نظرات کاربران
ارسال نظر