عوارض مصرف طولانی گیاه جینکوبیلوبا

 

جینکوبیلوباسلام. در این مطلب درباره جینکوبیلوبا اطلاعات بیشتری پیدا می کنید: مصرف گیاه جینکوبیلوبا در مقادیر بالا و به مدت طولانی، باعث ابتلا به سرطان تیروئید و کبد می‌شود.

بسیاری از شرکت‌های تولیدکننده مواد غذایی که تحقیقاتی در زمینه مصرف طولانی مدت مواد خوراکی انجام داده اند این گیاه را از لیست مواد اولیه خود حذف کرده‌اند لذا تا مشخص شدن نتیجه تحقیقات به منظور اثبات بی خطر بودن مصرف این داروی گیاهی باید از استفاده طولانی مدت آن پرهیز شود.

 

اما... 1 پرسش:

  • جینکو با مغز شما چه کار می کند؟

معمول‌ترین کاربرد این گیاه به منظور افزایش حافظه و پیشگیری از فراموشی است. جینکوبیلوبا باعث تحریک گردش خون مغزی می‌شود و در نتیجه مشکلات ناشی از نارسایی گردش خون در مغز که می‌تواند باعث دلهره، استرس، کمی حافظه، مشکلات شنوایی و کاهش تمرکز شود را بهبود می‌بخشد. بهبود تفکر، رفتارهای اجتماعی، زوال عقل در آلزایمر و تسکین علایم اضطراب، در نتیجه اصلاح جریان خون ناکارآمد به سمت مغز است.

گیاه جینکوبیلوبا تقویت کننده حافظه و ذهن

  • درمان دیابت

با توجه به گرم بودن طبع، این گیاه دارویی می‌تواند باعث افزایش قوای سلولی و عملکرد سلولی شود که برای درمان دیابت بسیار اثر بخش است اما داروهای گیاهی که دارای ویژگی بومی بودن، قابل دسترس و ارزان هستند باید برای درمان‌های طب سنتی مورد توجه جدی قرار گیرند. می‌توان با همراه کردن گیاهان بومی و ارزان مانند زردچوبه، زنجبیل و زعفران در کنار مصرف گیاه جینکوبیلو از مصرف انحصاری که منجر به کاهش اثر بخشی می‌شود، پرهیز کرد.

درخت جینکوبیلوبا


درمان شب ادراری، آرام کردن دردهای مثانه، درمان کرم‌های روده‌ای، درمان سوزاک و درمان انعقاد خون از جمله اثر درمانی گیاه جینکوبیلوبا است.

  • عوارض جینکوبیلوبا

عوارض عمومی از جمله تهوع، اسهال، سرگیجه، سردرد، دل درد، خارش و استفراغ که بعد از مصرف بسیاری از گیاهان دارویی مشاهده می‌شود، بعد از مصرف گیاه جینکوبیلوبا نیز گزارش شده‌ است و به علت پیوندهای بلند آلکیل فنلی دارای خاصیت زیاد آلرژی‌زایی است. در نتیجه افرادی که سابقه حساسیت به سایر مواد گیاهی را دارند نیز ممکن است به گیاه جینکوبیلوبا حساس باشند. هم چنین یادآور می شود که مصرف گیاه جینکوبیلوبا به همراه داروی ضد افسردگی باعث کاهش اثربخشی آنها می‌شود.


تحریریه ذهن برتر: آنچه در «سایت ذهن برتر» خواندید اظهارات دکتر اکبری دانشیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بود. عکس بسیار جالبی که برایتان انتخاب کردیم، شباهت مغز و گیاه جینکوبیلوبا را نشان می دهد. و این یعنی ذهن برتر به خوراکی های برتر هم بسیار مرتبط است:

شباهت جینکوبیلوبا و مغز
در خصوص تغذیه صحیح و ارتباط آن با حافظه، پیشنهاد می کنیم:
اگر تاکنون مطالب زیر را با دقّت مطالعه نکرده اید، امروز این فرصت را مغتنم بدانید و بخوانید:
 

 


نظرات کاربران
ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب

شروع کلاس های محصلان موفق 2 از امروز

26\04\1396 | توسط موسسه فرهنگی ذهن برتر

اتمام تخفیف کارگاه حافظه برتر به مناسبت 8k تلگرام

26\04\1396 | توسط موسسه فرهنگی ذهن برتر

تنها 3 روز مانده به اتمام ثبت نام کارگاه حافظه برتر

26\04\1396 | توسط موسسه فرهنگی ذهن برتر

گزارش دوم همایش بزرگ دوپینگ حافظه 2017

22\04\1396 | توسط موسسه فرهنگی ذهن برتر

برنامه جلسه 13 و 14 ام مدرسان موفق دوره پنجم

20\04\1396 | توسط موسسه فرهنگی ذهن برتر