نشانه های آلزایمر در جوانان 20 ساله

 

محققان دانشگاه نورث‌وسترن در یافته‌های جدید خود نشان داده‌اند که نشانه‌های بارز آلزایمر ممکن است در جوانان 20 ساله هم مشاهده شود.

این یافته‌های چشمگیر حاکی از آن هستند که آلزایمر ممکن است نیم قرن پیش از ایجاد علائم بیماری، شروع به تخریب مغز کند؛ این سن بسیار زودتر از تصوراتِ پیشینِ دانشمندان است. این کشف جدید، امکان ارائه داروها را در ابتدایی‌ترین مراحل بیماری که درمان آن ساده‌تر است، افزایش می‌دهد.

اگرچه کارشناسان بریتانیایی این را هم گفته‌اند که مشخص نیست: چه تعداد از افرادی که در دهه 20 سالگی خود دارای علائم زودهنگام آلزایمر هستند، در کهنسالی به آن مبتلا خواهند شد.

تا سال 2050 و با پیر شدن جمعیت، حدود 44 میلیون نفر به آلزایمر و چهار گونه دیگر زوال عقل مبتلا خواهند شد. هیچ درمان قطعی برای زوال عقل وجود نداشته و داروهای موجود نیز از محدودیت کاربری برخوردارند. آزمایش‌ها نشان داد، پروتئین سمی بتا آمیلوئید که سبب مسدود شدن مغز در آلزایمر می‌شود، ممکن است در افراد جوان حدود 20 ساله شروع به تولید کند. توده‌های آمیلوئید درون نورون‌هایی یافت شد که در فرآیند حافظه و تمرکز دخیل بوده و همچنین طی پیری عادی و آلزایمر به عنوان اولین سلول‌ها از بین می‌روند.

جالب اینجاست که قبلا تصور می‌شد که آسیب وارده به مغز طی بیماری‌های زوال عقل تنها از 15 الی 20 سال قبل از وخیم شدن بیماری آغاز می‌شود. اما نتایج شگفت‌انگیزی که بدست آمد نشان می‌دهد که جوانان 20 ساله هم ممکن است نشانه‌های بارز آلزایمر را بروز دهند.

دانشمندان در سراسر جهان به دنبال تولید داروهایی برای توقف گسترش آلزایمر هستند. آن‌ها بر این باورند که کلید درمان برای این بیماری، استفاده زودهنگام از دارو است.

 


نظرات کاربران
ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب

شروع کلاس های محصلان موفق 2 از امروز

26\04\1396 | توسط موسسه فرهنگی ذهن برتر

اتمام تخفیف کارگاه حافظه برتر به مناسبت 8k تلگرام

26\04\1396 | توسط موسسه فرهنگی ذهن برتر

تنها 3 روز مانده به اتمام ثبت نام کارگاه حافظه برتر

26\04\1396 | توسط موسسه فرهنگی ذهن برتر

گزارش دوم همایش بزرگ دوپینگ حافظه 2017

22\04\1396 | توسط موسسه فرهنگی ذهن برتر

برنامه جلسه 13 و 14 ام مدرسان موفق دوره پنجم

20\04\1396 | توسط موسسه فرهنگی ذهن برتر