با زبان خود بشنوید!

 

متشکریم که روی این خبر کلیک کردید. آیا می‌دانستید: تکنولوژی، "زبان" را که برای حرف زدن است به عضوی برای گوش کردن تبدیل کرده است! خبری باورنکردنی... اما واقعی!

این ابزار که توسط محققان دانشگاه «کلرادو» ساخته شده است، روی زبان ناشنوایان قرار گرفته و با ارسال پالس های الکتریکی امکان درک اصوات را در مغز فراهم می کند.
این ابزار با تکیه بر بلوتوث، صداها را تشخیص داده و آنها را بصورت پالس‌های الکترونیکی به یک حافظه الکترودی ارسال می‌کند که کاربر با فشار این ابزار بر روی زبان خود می تواند صداها را درک کند.

 
این فناوری در آینده به افرادی که مشکل شنوایی دارند کمک می‌کند تا به جای کاشت حلزون در گوش، با فشار دستگاهی بر روی زبان خود حرف‌های دیگران را درک کند.
دکتر جان ویلیامز را می بینید که دارد این دستگاه خلاقانه را در دانشگاه کلرادو آزمایش می کند.

محققان می گویند: هزاران سلول عصبی بر روی زبان انسان وجود دارد و بخشی از زبان که حس لمس شدن را تفسیر می کند، قدرت رمزگشایی اطلاعات پیچیده را دارد. ایده این است که مغز با فراگیری می تواند الگوهای متمایز ارتعاشات حسی را به لغت تبدیل کند، بنابراین در این صورت افراد می توانند با زبان خود صحبت های دیگران را بفهمند.

 


نظرات کاربران
  • پیشنهاد
    نیما02/17/2015 11:16:10 ق.ظ
    با سلام

    به نظرم به صورت هفتگی بخش هایی از دوره های موفقیت استاد سیدا رو برای دانلود در سایت قرار بدین هم برای کمک به مخاطبان و هم معرفی بهتر اثارشون .. کاری که همکاران ایشون انجام دادن و خیلی موفق بوده
ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب

شروع کلاس های محصلان موفق 2 از امروز

26\04\1396 | توسط موسسه فرهنگی ذهن برتر

اتمام تخفیف کارگاه حافظه برتر به مناسبت 8k تلگرام

26\04\1396 | توسط موسسه فرهنگی ذهن برتر

تنها 3 روز مانده به اتمام ثبت نام کارگاه حافظه برتر

26\04\1396 | توسط موسسه فرهنگی ذهن برتر

گزارش دوم همایش بزرگ دوپینگ حافظه 2017

22\04\1396 | توسط موسسه فرهنگی ذهن برتر

برنامه جلسه 13 و 14 ام مدرسان موفق دوره پنجم

20\04\1396 | توسط موسسه فرهنگی ذهن برتر