بهره‌برداری از مرکز مغز و اعصاب تهران در مهر ۹۵

 

تحریریه

بهره‌برداری از مرکز مغز و اعصاب تهران در مهر ۹۵متشکریم که روی این مطلب کلیک کردید. پروفسور سمیعی از بهره‌برداری از مرکز علوم مغز و اعصاب تهران تا مهر ۹۵​ خبر داد.

پروفسور سمیعی، پزشک و جراح مغز و اعصاب سرشناس ایرانی در حاشیه پنجمین سمپوزیوم فدراسیون جهانی انجمن‌های جراحان مغز و اعصاب در تهران در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه مرکز علوم مغز و اعصاب تهران امسال افتتاح خواهد شد، افزود:‌ ظرفیت این مرکز، 4 برابر ظرفیت مرکز مغز و اعصاب آلمان است؛ به این دلیل که تهران شهر بسیار بزرگ با بیش از 15 میلیون نفر جمعیت است.

وی تاکید کرد: خدمات این مرکز علاوه بر بیماران ایرانی در اختیار بیماران سایر کشورها نیز قرار خواهد گرفت.

پروفسور سمیعی با بیان اینکه تاسیس این مرکز در فاز نهایی قرار دارد، خاطرنشان کرد: این مرکز حداکثر تا شش ماه آینده (در مهر ماه سال ۹۵) به بهره‌برداری خواهد رسید.

بهره‌برداری از مرکز مغز و اعصاب تهران در مهر ۹۵

وی تربیت نیروی انسانی را از برنامه‌های این مرکز نام برد و خاطرنشان کرد: برای این منظور به بهترین متخصصان مغز و اعصاب ایران بورسیه یک تا سه ساله اعطا می‌شود تا بتوانند دانش‌های فوق تخصصی در این حوزه را فرا بگیرند و در این مرکز به فعالیت مشغول شوند.

این محقق ایرانی تاکید کرد:‌ ساختمان مرکز تاسیس شده و تجهیزات آن نیز در حال نصب است. [۱]
 

از اینکه تا اینجا خوانده‌اید، از شما متشکریم. اکنون فرصت را مناسب یافتیم که کمی از زندگی ایشان بگوئیم. حالا که در چند قدمی یک موفقیت بزرگِ ملی (بهره‌برداری از مرکز علوم مغز و اعصاب تهران) هستیم، خوب است پروفسور مجید سمیعی را بیشتر بشناسیم. دعوت می‌کنیم ادامه این مطلب را نیز مطالعه فرمائید:

 

پروفسور مجید سمیعی
پروفسور سمیعی به عنوان رئیس درمانگاه مغز و اعصاب در هانوفر در سال 1978

 

پروفسور مجید سمیعی درتاریخ  29 خرداد 1316 در شهر تهران و در خانواده ای فرهیخته چشم به جهان گشودند. ایشان پس از اتمام تحصیلات دوره دبیرستان در ایران راهی کشور آلمان شدند و در دانشگاه ماینتز در رشته پزشکی مشغول به ادامه تحصیل گردیدند. نظر به موفقیتهای علمی ایشان در دوران تحصیلات پزشکی و کسب عالیترین نمرات ممکن در امتحانات پایان دوره پزشکی، جایزه ویژه وزارت علوم ایران برای برترین دانشجویان ایرانی مقیم اروپا به ایشان تعلق گرفت. پس از فراغت از تحصیل در رشته پزشکی و همچنین اتمام تحصیلات ثانوی در بیولوژی، ایشان تحصیلات تخصصی خود در رشته جراحی مغز و اعصاب را در دانشگاه ماینتزآغازنمودند و در سال 1970 موفق به دریافت مدرک بورد تخصصی این رشته از کشور آلمان شدند.

در آوریل 1970 و تنها در سن 32 سالگی ایشان موفق به دریافت عنوان دانشیاری در رشته جراحی مغز و اعصاب گردیدند و فعالیت خویش را بعنوان معاون دپارتمان جراحی مغز و اعصاب دانشگاه ماینتز ادامه دادند. یکسال بعد و در سال 1971 ایشان موفق به دریافت عنوان استادی (پروفسور) در رشته جراحی مغز و اعصاب گردیدند. در سال 1977 ایشان ریاست دپارتمان جراحی مغز و اعصاب در بیمارستان نورداشتات در هانوفر آلمان را پذیرفتند، سمتی که ایشان تا سال 2003 عهده دار آن بودند. پس از چندین پیشنهاد برای ریاست دپارتمان های جراحی مغز و اعصاب از طرف دانشگاههای لایدن هلند و ماینتز آلمان، ایشان در نهایت سمت استادی جراحی مغز و اعصاب دانشگاه پزشکی هانوفر (MHH) را در سال 1988 پذیرفتند. در سال 2000 پروفسور سمیعی موسسه بین المللی علوم اعصاب را در هانوفر بنیان نهادند و ریاست آنرا برعهده گرفتند. در سال 2003 ایشان بازنشستگی خود از ریاست دپارتمانهای جراحی مغز اعصاب در بیمارستان نورد اشتات و دانشگاه پزشکی هانوفر را اعلام نموده و خود را وقف توسعه موسسه بین المللی علوم اعصاب نمودند.

در سال 2010  ساخت موسسه بین المللی علوم اعصاب ایران در تهران برنامه ریزی و عملیات ساختمانی آن آغاز گردید. پروفسور مجید سمیعی بیانگذار و رئیس موسسه بین المللی علوم اعصاب ایران هستند که در آینده نزدیک راه اندازی خواهد شد. [۲]
 

دکتر سیدا و پروفسور مجید سمیعی
دکتر سیدا و پروفسور سمیعی در نشست روز جهانی آلزایمر

 

1: ایسنا
2: سایت پروفسور مجید سمیعی

 


نظرات کاربران
ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب

شروع کلاس های محصلان موفق 2 از امروز

26\04\1396 | توسط موسسه فرهنگی ذهن برتر

اتمام تخفیف کارگاه حافظه برتر به مناسبت 8k تلگرام

26\04\1396 | توسط موسسه فرهنگی ذهن برتر

تنها 3 روز مانده به اتمام ثبت نام کارگاه حافظه برتر

26\04\1396 | توسط موسسه فرهنگی ذهن برتر

گزارش دوم همایش بزرگ دوپینگ حافظه 2017

22\04\1396 | توسط موسسه فرهنگی ذهن برتر

برنامه جلسه 13 و 14 ام مدرسان موفق دوره پنجم

20\04\1396 | توسط موسسه فرهنگی ذهن برتر