تقویت حافظه با قرصی که از زعفران ساخته شده است!

 

تحریریه

متشکریم که روی این مطلب علمی کلیک کردید. مقاله عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با موضوع «تاثیر زعفران و ماده موثره کروسین» با 52 بار ارجاع عنوان برتر را در جشنواره پژوهش و فناوری امسال کسب کرد.

دکتر سید احمد مهاجری، پژوهشگر دانشگاه علوم پزشکی مشهد با تاکید بر اینکه این تحقیق بر روی موش انجام شده است، خاطرنشان کرد: بر اساس نتایج به دست آمده در این تحقیق زعفران و کروسین اثر مطلوبی بر روی تقویت حافظه تخریب شده داشتند.

 

 

تاثیر زعفران بر روی حافظه به دلیل وجود ماده کروسین است.


این ماده در دانشگاه علوم پزشکی مشهد خالص‌سازی شد و به عنوان اختراع ثبت شد و در حال حاضر تحقیقات مختلفی در زمینه تاثیر آن بر روی درمان بیماری‌های مختلف در حال انجام است.

همچنین با تحقیقات و کارآزمایی‌های بالینی صورت گرفته، مراحل تهیه قرص کروسین در حال انجام است و پس از دریافت مجوزهای لازم از سوی وزارت بهداشت، کار تولید آن نیز آغاز می‌شود. فرایند تهیه قرص کروسین به نام دانشگاه علوم پزشکی مشهد و توسط محققان این دانشگاه ثبت اختراع نیز شده است.

بررسی تاثیر زعفران در درمان افسردگی از دیگر تحقیقاتی است که در این دانشگاه در حال انجام است که بر اساس این تحقیق در کنار دیگر درمان‌های رایج،‌ قرص کروسین به عنوان یک مکمل می‌تواند نقش موثری در بهبود و افزایش شادمانی بیمار داشته باشد.

 

​منبع

 

 


نظرات کاربران
ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب

شروع کلاس های محصلان موفق 2 از امروز

26\04\1396 | توسط موسسه فرهنگی ذهن برتر

اتمام تخفیف کارگاه حافظه برتر به مناسبت 8k تلگرام

26\04\1396 | توسط موسسه فرهنگی ذهن برتر

تنها 3 روز مانده به اتمام ثبت نام کارگاه حافظه برتر

26\04\1396 | توسط موسسه فرهنگی ذهن برتر

گزارش دوم همایش بزرگ دوپینگ حافظه 2017

22\04\1396 | توسط موسسه فرهنگی ذهن برتر

برنامه جلسه 13 و 14 ام مدرسان موفق دوره پنجم

20\04\1396 | توسط موسسه فرهنگی ذهن برتر