9 عامل خطرزا برای بروز آلزایمر را جدی بگیرید

 

9 عامل خطرزا برای بروز آلزایمر را جدی بگیریدمتشکریم که روی این مطلب علمی کلیک کردید. چاقی، افسردگی و فشارخون بالا از جمله فاکتورهای منفی تاثیرگذار بر وضعیت کلی سلامت فرد است اما بررسی‌های جدید نشان می‌دهد که این اختلالات، خطر ابتلا به آلزایمر را نیز افزایش می‌دهند.

 

 

 

 


متخصصان دانشگاه کالیفرنیا به مطالعه شباهت‌ها بین بیماران مبتلا به آلزایمر پرداخته تا با شناسایی فاکتورهای خطرزا، احتمال بروز این بیماری را در افراد دیگر به حداقل برسانند.

یافته‌های این مطالعه حاکی از آن است که فاکتورهای خطرزایی همچون چاقی، افسردگی و فشارخون بالا علت بروز دو سوم موارد ابتلا به بیماری آلزایمر در جهان هستند.

9 عامل خطرزا برای بروز آلزایمر را جدی بگیرید

در این بررسی نتایج به دست آمده از بیش از 300 تحقیق که در مورد فاکتورهای خطرزای موثر در بروز آلزایمر انجام گرفته بود، مورد مطالعه قرار گرفت و مشخص شد 9 عامل، شایع‌ترین علل ابتلای فرد به این بیماری و شامل چاقی، تنگی شریان کاروتید (سرخرگ گردن)، پایین بودن سطح دانش، افسردگی، فشارخون بالا، ضعیف بودن، استعمال سیگار، سطح بالای اسید آمینه «هوموسیستئین» و دیابت نوع 2 هستند.

9 عامل خطرزا برای بروز آلزایمر را جدی بگیرید

کارشناسان همچنین اعلام کردند: بهترین راه برای حفظ سلامت مغز دنبال کردن رژیم غذایی سالم همچون رژیم مدیترانه‌ای حاوی منابع سرشاری از ماهی، سبزی و مواد غذایی سبوس‌دار است. علاوه بر این برخی انواع ویتامین‌ها و هورمون‌ها که سطح فشارخون بالا را کاهش می‌دهند می‌توانند به کاهش خطر ابتلا به بیماری آلزایمر کمک کنند.

9 عامل خطرزا برای بروز آلزایمر را جدی بگیرید

این یافته پزشکی باید مشخص‌کننده دلایل نهفته بیماری آلزایمر باشد و در نتیجه به کارشناسان کمک می‌کند تا تعیین کنند چرا و چقدر این فاکتورهای خطرزا افراد را در معرض ابتلا به این بیماری قرار می‌دهند.

به گزارش شبکه خبری فاکس‌نیوز، از سال 1906 و مشاهده اولین مورد ابتلا به بیماری آلزایمر، پزشکان درمان قطعی برای این اختلال مغزی که به افت قدرت حافظه، مهارت‌های فکری و کاهش توانایی برای انجام کارها و امور ساده منجر می‌شود، پیدا نکرده‌اند. در بسیاری از افراد، علائم آلزایمر اولین بار در اوایل دهه 60 سالگی ظاهر می‌شود.

 


نظرات کاربران
ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب

شروع کلاس های محصلان موفق 2 از امروز

26\04\1396 | توسط موسسه فرهنگی ذهن برتر

اتمام تخفیف کارگاه حافظه برتر به مناسبت 8k تلگرام

26\04\1396 | توسط موسسه فرهنگی ذهن برتر

تنها 3 روز مانده به اتمام ثبت نام کارگاه حافظه برتر

26\04\1396 | توسط موسسه فرهنگی ذهن برتر

گزارش دوم همایش بزرگ دوپینگ حافظه 2017

22\04\1396 | توسط موسسه فرهنگی ذهن برتر

برنامه جلسه 13 و 14 ام مدرسان موفق دوره پنجم

20\04\1396 | توسط موسسه فرهنگی ذهن برتر