تاثیر بالا رفتن از درخت روی قدرت ذهن!

 

تاثیر بالا رفتن از درخت روی قدرت ذهنمتشکریم که روی این مطلب کلیک کردید. متخصصان سلامت می‌گویند: انجام فعالیت‌هایی نظیر بالا رفتن از درخت و پیاده‌روی با پای برهنه می تواند در تقویت مهارت‌های ذهنی و ادراکی موثر باشد.

 

 

 

 

 

متخصصان بر اساس مطالعات جدید خود اظهار داشتند که انجام فعالیت‌های جسمانی مشابه حتی برای چند دقیقه در طول روز موجب می‌شود فرد توانایی‌های ذهنی خود را تقویت کند.

به گفته متخصصان سلامت دانشگاه فلوریداری شمالی هدف از انجام این مطالعه بررسی تاثیر فعالیت‌های جسمانی که شامل هوشیاری و آگاهی از وضعیت بدن به لحاظ جسمی است بر تقویت توانایی‌ها و مهارت‌های ذهنی و درکی بوده است.

تاثیر بالا رفتن از درخت روی قدرت ذهن

«تریسی آلووی» یکی از محققین از دانشگاه فلوریدای شمالی می‌گوید: تقویت حافظه فعال می‌تواند تاثیرات مفیدی بر بخش‌های مختلفی از زندگی داشته باشد و انجام فعالیت‌های جسمانی می‌تواند در کوتاه مدت این توانایی را افزایش دهد.

تاثیر بالا رفتن از درخت روی قدرت ذهن

در این بررسی تعدادی فرد 18 تا 59 ساله حضور داشتند که حافظه فعال آنان مورد آزمایش قرار گرفت. سپس از آنان درخواست شد تا عملکرد خود را در انجام فعالیت‌هایی همچون بالا رفتن از درخت و راه رفتن یا خزیدن چهار دست و پا روی یک میله نشان دهند. دو ساعت پس از انجام این تست، عملکرد حافظه فعال شرکت‌کنندگان مجدد ارزیابی و مشخص شد 50 درصد بیشتر شده است.

تاثیر بالا رفتن از درخت روی قدرت ذهن

به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، متخصصان همچنین دو گروه از شرکت‌کنندگان دیگر که در کلاس آموزش اطلاعات جدید و یوگا شرکت داشتند، مورد بررسی قرار دادند تا مشخص شود آیا فعالیت‌های بی‌تحرک و ساکن بر حافظه فعال تاثیر دارند که البته در هیچ یک از آنان این تاثیرگذاری مشاهده نشد.

 


نظرات کاربران
ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب

شروع کلاس های محصلان موفق 2 از امروز

26\04\1396 | توسط موسسه فرهنگی ذهن برتر

اتمام تخفیف کارگاه حافظه برتر به مناسبت 8k تلگرام

26\04\1396 | توسط موسسه فرهنگی ذهن برتر

تنها 3 روز مانده به اتمام ثبت نام کارگاه حافظه برتر

26\04\1396 | توسط موسسه فرهنگی ذهن برتر

گزارش دوم همایش بزرگ دوپینگ حافظه 2017

22\04\1396 | توسط موسسه فرهنگی ذهن برتر

برنامه جلسه 13 و 14 ام مدرسان موفق دوره پنجم

20\04\1396 | توسط موسسه فرهنگی ذهن برتر