با ذهنت تیراندازی کن!! + دانلود فایل صوتی

 

موسسه فرهنگی ذهن برتر

» خاطره ای با قلم و صدای دکتر "محمد سیدا"

این روزها و شبها، اینترنت، رادیو و تلویزیون دریچه‌ای به مسابقات آسیایی اینچئون است. کشورمان ایران با ۲۷۶ ورزشکار در ۲۲ رشته در این مسابقات شرکت کرده است و تاکنون  رتبه پنجم را بدست آورده. مرد حافظۀ ایران دکتر «محمد سیدا» معتقد است هر کسی در هر رشتۀ ورزشی که هست تمرینات ذهنی به او کمک می‌کند تا عملکرد ورزشیِ بهتری داشته باشد. او با همین تمرینات ذهنی در سال 1370 بدون تجربه و سابقۀ تیراندازی قهرمان دانشجویان کشور شد و حالا خاطرۀ خود را از روزهای مسابقاتِ خود بیان می کند:

 


 

دکتر محمد سیدا/ در سال 1370 معاونت دانشجویی اعلام کرد که مسابقات تیراندازی در بین دانشجویان دانشگاه برگزار می‌شود، کسانی که می‌خواهند شرکت کنند اسم‌نویسی کنند. خیلی‌ها رفتند، آن موقع من هم کتابی از آنتونی رابیینز خوانده بودم. او با تیم تیراندازی ارتش آمریکا کار کرده بود و توانسته بود بر اساس تمرکز و تجسمِ هدف، حدود 20 درصد نمرات آنها را در تیراندازی بالاتر ببرد و خیلی موفق عمل کرده بودند.

" آنتونی رابینز | دربارۀ او در مدرسان موفق یشتر بخوانید و ببینید"

رفتم و در مسابقات شرکت کردم. در طول دوران عمرم هم یک تیر شلیک نکرده بودم. با تفنگ بادی چرا !! اما با کلاشینکف و ژ3 هیچ وقت حتی یک تیر هم شلیک نکرده بودم و خدمت سربازی هم نرفته بودم. این در حالی بود که خیلی از افرادی که شرکت کرده بودند سابقه تیراندازی داشتند، در تیم تیراندازی بودند یا قبلش خدمت سربازی رفته بودند و دوره نظامی دیده بودند.

البته آموزشهای مقدماتی برای ما گذاشتند. آن هم در حد اینکه با سیبل و نوک مگسک و اینکه قنداق روی شانه باشد آشنا شده باشیم. مقدمات را یاد گرفتم و آن روشهایی که آنتونی رابینز گفته بود (تجسمِ تیراندازی موفقیت آمیز و تمرین ذهنی) انجام می‌دادم.

روز مسابقه رسید. داورانی بودند و بیرون شهر سیبل‌هایی زده بودند. من در بین همه افراد شرکت کننده نفر دوم شدم و مورد تقدیر از طرف دانشگاه قرار گرفتم.

بعد از مدتی اعلام کردند مسابقات کشوری دانشجویان هست. این مسابقات در یک "میدان تیر" در بابلسر بود. از دانشگاههای کشور تیم های تیراندازی آمده بودند. از هر دانشگاهی سه نفر معرفی می شدند و طبیعی است آن سه نفری که نمراتشون بالاتر از بقیه است و من هم جز تیم دانشگاه خودمان بودم.

همه، کسانی بودند که جز افراد ماهر بودند و تبهر داشتند. تیر اندازی کردیم و دو نفر اول شدیم و امتیازمان برابر شد. گفتند نمی‌شود و حتما باید یک نفر از شما اول باشد. پس یک مسابقه دیگر برگزار شد. نفری 5 تیر به ما دادند. نمی دانم رقیبم تعارف می کرد یا جدی می‌گفت که: حاضر است به نفع من کنار برود. (تا من هم همین کار را انجام بدهم) اما من تعارفی نکردم و گفتم: با هم دوباره مسابقه می‌دهیم، هر کس نمره اش بیشتر شد او اول می شود و ...

با قاطعیت، نفر اول تیراندازی دانشجویان کشور شدم. این در شرایطی بود که من تجربه و سابقه تیراندازی نداشتم. و پیامم به همه ورزشکارها این است که این روش تمرین ذهنی را جدی بگیرند و انجام دهند.

این تجربه را بعدها با تیم های ورزشی و مربیان ورزشی هم در میان گذاشتیم و نتایج خوبی هم گرفتیم. کسانی که ورزشکار هستند هر تمرینی را که در باشگاه و میدان ورزشی انجام می‌دهند، می‌توانند در خانه یا رختخواب یا پشت میز کار به صورت ذهنی انجام دهند چون تاثیرش خیلی زیاد خواهد بود.

مطمئنا ورزشکارانی که الآن در بازی های آسیایی شرکت دارند، و هر کسی در هر رشته ورزشی که هست انجام این تمرینات ذهنی به او کمک می کند و بسیار موثر است. البته این تمرینات اگر آگاهانه، با آموزش و با مشاوره باشد مطمئنا تاثیرش زیاد خواهد بود. 

 

 


نظرات کاربران
  • گرفتن گواهی نامه رانندگی با تمرین ذهنی
    بنده خدا02/16/2015 06:41:37 ق.ظ
    سلام-من هم در زمان خدمت سربازی برای گرفتن گواهینامه رانندگی شرکت کرده بودم
    پول کافی برای تمرین هم نداشتم و خیلی هم علاقه مند بودم گواهینامه رانندگی را بگیرم یکی دو بار رفتم رد شدم دیگه پولی برای تمرین برام نمونده بود ولی یکی دو بار اومدم مکانی که امتحان میگرفتن و هر کی رد میشد ازش میپرسیدم چگونه رد شدی و تجربه اونو با تصور ذهنی قوی به خاطر می سپردم و مواقع استراحت در پادگان تو ذهن خودم رانندگی میکردم تا اینکه پول یه بار شرکت در امتحان را پیدا کردم وتونستم براحتی به کمک تمرینات ذهنی قبول بشم
ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب

شروع کلاس های محصلان موفق 2 از امروز

26\04\1396 | توسط موسسه فرهنگی ذهن برتر

اتمام تخفیف کارگاه حافظه برتر به مناسبت 8k تلگرام

26\04\1396 | توسط موسسه فرهنگی ذهن برتر

تنها 3 روز مانده به اتمام ثبت نام کارگاه حافظه برتر

26\04\1396 | توسط موسسه فرهنگی ذهن برتر

گزارش دوم همایش بزرگ دوپینگ حافظه 2017

22\04\1396 | توسط موسسه فرهنگی ذهن برتر

برنامه جلسه 13 و 14 ام مدرسان موفق دوره پنجم

20\04\1396 | توسط موسسه فرهنگی ذهن برتر