تاثیر شگفت انگیز گل محمدی در بهبود آلزایمر

 

موسسه فرهنگی ذهن برتر

سلام. متشکریم که روی این مطلب کلیک کردید. گل محمدی تاثیر زیادی در بهبود آلزایمر دارد.

در این مطلب که سه شنبه بیست و دوم اردیبهشت 1394 با عنوان «تأثیر شگفت انگیز گل محمدی در درمان آلزایمر» در صفحه دانش و پژوهش روزنامه کیهان منتشر شده، آمده است که: متأسفانه هنوز داروی شیمیایی قاطعی برای آلزایمر معرفی نشده است، ولی تحقیقات اخیر در دانشکده پزشکی اصفهان نشان داده است مدل حیوانی این بیماری به طور قاطع با تجویز عصاره گل سرخ محمدی درمان شده است و طرح پژوهشی مدل انسانی این بیماری نیز هم اکنون در حال اجراست.

در بین دستگاه‌های بدن انسان از همه مهم تر و حیاتی تر، عصب مرکزی است، چرا که فرماندهی کل سایر اعضاء و قوای بدن را برعهده دارد. 

در درون دستگاه اعصاب مرکزی، ساختاری به نام هیپوکامپوس مسئولیت بسیار مهم و کلیدی تثبیت و ذخیره اطلاعات دریافتی و تشکیل حافظه درازمدت را دارد. بدون این اطلاعات و حافظه ذخیره شده در سراسر طول عمر، زندگی همراه با تفکر و رفتار عاقلانه مقدور نیست.

لذا بدون سلامت حافظه، سلامت بقیه اجزاء مغز و سلامت قلب، ریه و دستگاه گوارش هم کارایی نخواهد داشت. هم اکنون آمارها نشان می دهد که حدود 5 درصد جمعیت بالای 65 سال از بیماری آلزایمر رنج می برد. با توجه به هرم جمعیتی فعلی در کشور و جمعیت رو به افزایش سنین بالای 65 سالگی، از یک طرف و کاهش سن ابتلا به آلزایمر در چند دهه اخیر، از طرف دیگر، سلامت این بخش از هرم سنی در کشور به طور جدی در معرض تهدید است.

اما تا زمان تولید رسمی این دارو که انشاءالله پس از اتمام موفقیت آمیز تحقیقات فوق انجام خواهد پذیرفت، می توان از پودر گل سرخ برای پیشگیری یا درمان بیماری استفاده کرد. چرا که سابقه تاریخی استفاده از این داروی گیاهی در زمینه های دیگر درمانی در طب سنتی، و تجربه مردم در استفاده از آن به عنوان یک ادویه رایج، بدون بروز عارضه جانبی، تجویز آن را بدون هیچ تاخیر در موارد پیشگیری و درمان ایجاب می کند.

علایم بیماری آلزایمر عبارت است از: اختلال در حافظه کوتاه مدت، مثل فراموشی اطلاعات چند لحظه قبل که باعث می شود بیمار سؤالات مکرری در مورد اسم ها و آدرس ها از مخاطب خود بپرسد. اختلال درتشخیص زمان، مکان و اختلال در خلق و خو، شخصیت و آداب و رسوم، از دیگر علایم این بیماری است.

برخلاف سایر بیماری ها که معمولا همان اول با علایم درد و تب خودش را نشان می دهد، آلزایمر اصطلاحا با چراغ خاموش می آید، به طوری که اولین علایم و اختلال آشکار در رفتار نشانه شروع تحلیل قشر مغز از حدود 10 سال پیش است. لذا اقدامات پیشگیرانه برای جمعیت سنی در معرض بیماری، از مهمترین روش کنترل این بیماری است.

مکانیسم اثر گل سرخ این است که مواد زاید تجمع یافته در بافت عصبی را پالایش کرده و آن را از خطر اختلال عملکرد و در نهایت مرگ و میر سلولی نجات می دهد، و حتی موجب تکثیر سلول های عصبی می شود.

 


نظرات کاربران
ارسال نظر
پربازدیدترین مطالب

شروع کلاس های محصلان موفق 2 از امروز

26\04\1396 | توسط موسسه فرهنگی ذهن برتر

اتمام تخفیف کارگاه حافظه برتر به مناسبت 8k تلگرام

26\04\1396 | توسط موسسه فرهنگی ذهن برتر

تنها 3 روز مانده به اتمام ثبت نام کارگاه حافظه برتر

26\04\1396 | توسط موسسه فرهنگی ذهن برتر

گزارش دوم همایش بزرگ دوپینگ حافظه 2017

22\04\1396 | توسط موسسه فرهنگی ذهن برتر

برنامه جلسه 13 و 14 ام مدرسان موفق دوره پنجم

20\04\1396 | توسط موسسه فرهنگی ذهن برتر